שאלות נפוצות על אימון אישי

למי מתאים אימון אישי?


לכל אדם יש מטרות ורצונות, לכן האימון מתאים לכולם! האימון מתאים לכל אדם ש: טוב לו בחיים, מגיע לתוצאות משביעות רצון והוא מעוניין לקבל תוצאות טובות אף יותר. לא מספיק טוב לו בחיים והוא מעוניין לשפר את איכות חייו. הרגשה מתמשכת של תסכול, ריקנות או החמצה הם בפירוש סימנים לכך שכדאי לעשות שינוי כלשהו בחיים. יש להגיע לאימון כשהאדם הגיע למצב שנמאס לו מהמצב הקיים ומוכן לקחת אחריות על חייו, כדי שתהיה לו נחישות לקדם את עצמו ולהתחייב לתהליך. מי שאינו מרגיש כך, אינו בשל עדיין לאימון. בשני המקרים, על המתאמן לדעת ולקבל, שיהיה עליו לעשות דברים שהוא לא רגיל לעשות, דברים מחוץ לאיזור הנוחות שלו, כי רק כך, יקבל גם תוצאות חדשות בחייו. *גילאי 20 ומעלה. *אנשים שעוברים טיפול פסיכולוגי, צריכים להיות במצב יציב ונדרשים להביא אישור על כך מהפסיכולוג.
מה ההבדל בין מאמן, יועץ ופסיכולוג?


מאמן הוא לא יועץ – הוא לא אומר לך מה לעשות אלא מנחה אותך למצוא את הפתרונות המתאימים לך ביותר. יועץ מומחה בתחום מסוים, מאמן מומחה באימון. מאמן הוא לא פסיכולוג – הוא ידבר איתך מעט על העבר ובעיקר על ההווה והעתיד הרצוי לך. בטיפול פסיכולוגי ההתמקדות היא בשיחה על אירועי העבר והשפעתם בהווה. באימון ההתמקדות היא בעשייה. במה אפשר לעשות כדי להתקדם אל עבר המטרה.
מהם תפקידי המאמן בתהליך?


  • לגרום לך להאמין בעצמך.
  • ללמד אותך לחשוב ולפעול מתוך גישת האימון.
  • לאתגר ולדחוף אותך קדימה לעשייה.
  • לשמש כמראה וכך להציג לך את ההתנהלות המעכבת והמקדמת שלך.
  • לחדד את רצונותיך.
  • לגרום לך לחשוב מחוץ לקופסא ועל דרכים נוספות.
  • לעזור לך להגיע לתובנות לגבי חייך.
מאמן לא "ידוג" בשבילכם, אלא ילמד אתכם "לדוג" בעצמכם! כך תוכלו לעשות זאת תמיד, בלי להיות תלויים בו. הנה דוגמא שתמחיש לכם את הרעיון: אב שרוצה ללמד את בנו לרכב על אופניים, עוזר לו לעלות על האופניים, מנחה אותו להתחיל לפדל תוך שהוא תומך בו ע"י החזקה בסבל או בכידון ומרפה את האחיזה לאט לאט כשהבן תופס את שיווי המשקל שלו ויכול להמשיך בכוחות עצמו. האב נשאר באיזור עד אשר בנו הופך בטוח בעצמו לגמרי והרכיבה הופכת לדבר קל עבורו. כך גם פועל מאמן. הוא יהיה שם כל זמן שהינך זקוק לו, עד אשר תוכל להתקדם באופן עצמאי. מאמן טוב, יודע להקשיב, להכיל ולכבד אתכם וגם להחזיר אתכם למיקוד כשצריך. גם כאשר יציג לכם את ההתנהלות המעכבת שלכם, לא תשמעו שיפוטיות או ביקורת בדבריו. מאמן טוב, מאמין בכם ובפוטנציאל שלכם, ובכך שאתם יכולים לממש אותו!
כמה זמן נמשך תהליך אימון ובאיזו תדירות?


אם 20 שנה חשבת והתנהגת בצורה מסוימת, לא תוכל לשנות זאת בפגישה אחת (כשם שאימון משקולות חד פעמי, לא יכניס אותך לכושר), לכן אימון אינו "זבנג וגמרנו" אלא תהליך. עם זאת, התהליך קצר טווח ולרוב נמשך על פני 8-12 מפגשים של שעה, בתדירות אחת לשבוע.
היכן מתבצע האימון?


אימונים להכרויות מתקיימים בעיקר באיזורים הומי אדם כמו קניונים או רחובות מרכזיים, שם נוכל לפגוש אנשים ולתרגל את מה שהועבר בחלק התיאורטי. תהליך אימון קלאסי מתקיים בחדר פגישות אותו אני שוכר במרכז תל אביב, אשר מאפשר פרטיות מוחלטת ומימוש מירבי של זמן המפגש. שם נעשה רק חלק מהאימון. עיקר האימון מתקיים על ידכם במהלך השבוע בין המפגשים, בכל מקום בו תהיו ותרצו להתאמן.
האם יש אחריות לקבלת התוצאות שאני רוצה?


להבטיח תוצאות מראש נשמע טוב אך לא ריאלי. לאף אדם בעולם, אין שליטה מלאה על כל דבר שקורה בחיים ולכן לא ניתן להבטיח תוצאות מראש. התוצאות שיקבל המתאמן הן פועל יוצא של הפעולות שיעשה או לא יעשה (ושלל גורמים סביבתיים נוספים) ולמאמן אין שליטה על כך. זה כמו שמאמן כדורגל לא יכול להבטיח לשחקנים שלו ניצחון מראש ומה שכן תלוי בו זה הכנתם למשחק בצורה הטובה ביותר שהוא יכול. כל אדם אחראי רק על מה שתלוי לגמרי בו - העשייה שלו. מה שכן:

  • המאמן מחוייב למלא את תפקידיו הרבים במלוא הרצינות ולשמור על סודיות פרטי המתאמנים.
  • המתאמן מחוייב להיות בעשייה.
נחישות והתמדה מצד המתאמן תקדם אותו אל עבר מטרותיו.